O mnie

Fotografią interesowałem się już w podstawówce, gdy podrosłem, postanowiłem wziąć się bardziej na poważnie za tą dziedzinę sztuki. Lubię fotografować tam, gdzie się dużo dzieje, gdzie jest dużo emocji. Moimi ulubionymi wyzwaniami fotograficznymi są koncerty, gdzie jest dużo kolorowych świateł utrudniających życie fotografom, czy też wydarzenia sportowe, podczas których trzeba uwiecznić nieruchomo sportowców w niełatwych warunkach. Fotoreportaże to jest dziedzina fotografii, na którą się najbardziej ukierunkowuję, ale również chętnie zrobię ciekawe portrety w plenerze oraz pomieszczeniach.

Posiadam legitymację fotografa upoważnionego do fotografowania podczas uroczystości liturgicznych wydaną przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, niezbędną do pracy w Kościele. Ukończyłem warsztaty fotografii portretowej oraz fotografii ulicznej. Ciągle się rozwijam. 

Pracuję na najwyższej klasy pełnoklatkowym aparacie marki Nikon, używam profesjonalnych nowoczesnych obiektywów, a także starszych  kultowych konstrukcji jak trioplan, pentacon czy helios, które dają bardzo ciekawy efekt w fotografii portretowej.

Często też eksperymentuję, zrobiłem między innymi projekt fotograficzny „Pruszków kiedyś i dziś na jednej fotografii”. Fotografuję również krajobrazy, a od pewnego czasu ptaki.

Piotr Tomaszewski

art.pruszkow@gmail.com

 

 

Współpracowałem  między innymi z: